Jednoduché hubnutí s číslem 5!

16. září 2010 v 16:59 | Aneta |  *Všechno možné*
Hodně z nás není spokojených se svým vzhledem, ale existuje tzv. pravidlo pěti. Hned vám ho vysvětlím.

1. Jídlo
Pokud chcete snížit svoji váhu, musíte se naučit jíst pravidelně. A to nejlepé jíst 5 jídel denně, snídani, svačinu, oběd, svačinu a večeři. V pravidlu však neplatí, že poslední jídlo musí být v pět večer, protože každá z nás vstává a chodí spát v jiný čas. Ale samozřejmě těsně před spaním se jíst nemá, protože tělo je v klidu a vše co sníte se uloží a nespálí.
Zdravý a přitom výborný salát!


2. Pohyb
Zkuste si každý týden najít 5x25 minut na cvičení nebo nějakou jinou akční aktivitu. Můžete třeba 2x až 3x navštívit posilovnu, nebo zpevňovat svaly doma a zbylé dvě dvacetipěti minutovky strávit jízdou na kole, během, tancem nebo něčím jiným, co vás bude bavit a budete se na to těšit. Nejen, že budete hubnout, protože hubnutí je nejen o stravě, ale i sportu, ale budete se cítit lépe a troufám si tvrdit, že si za pár týdnů nebudete umět představit život bez endorfinů vyplavených při spalování tuků. =)


3. Hřešení
A jelikož většina diet a hubnutí končí na tom, že prostě nedokážete odolat a vrátíte se k nezdravému stylu života, je tu v pravidlu jedna vychytávka, která tento problém řeší.
Je to totiž 5 dnů v měsíci (cca teda jeden v každém týdnu), kdy si můžete dát to, co vám chutná. Neměla byste se ten den přejíst k nehnutí, ale můžete si dát s klidem pizzu nebo místo svačiny tabulku čokolády. Nemusíte se tedy bát, že už se nikdy pořádně nenajíte.


4. Pití
Samozřejmě tu nebude pravidlo pěti v tom, že musíte denně vypít 5 litrů vody =) Ale pokud chcete zhubnout, je tu pro vás pět zásadních tekutin : čaj(nejlépe zelený nebo ovocný,neslazený), voda z vodovodu, voda minerální (kvůli důležitým látkám v ní), ovocné džusy (preferovat ty doma odšťavněné) a ta pátá tekutina je alkohol, kterému se naopak musíte co nejvíce vyhýbat a když už budete pít, tak s mírou, protože v alkoholu je mnoho cukrů, které vám při hubnutí nepomohou. Ovšem dvě deci vína občas neuškodí.


5. Psychika
Protože pokud máte kontrolu nad ní, je více než polovina problému pryč =) A proto pomatujte, že je důležitá Trpělivost, Odhodlanost, Optimismus, Cílevědomost a Rozum...rozum z toho důvodu, aby jste se nepokoušely hubnout za každou cenu a až do extrémů!


a


Doufám, že to těm, kteří chtějí zhubnout, pomůže =) Aneta
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fill Fill | Web | 16. září 2010 v 17:00 | Reagovat

Na mém blogu je bleskovka, zúčastníš se, please?

2 Sabka Sabka | Web | 16. září 2010 v 17:05 | Reagovat

ahoj! na mým blogu si můžeš zakoupit náušnice, náramky atd... blog mám zatím chvíli, ale pokud se ti bude něco líbit, můžeš si to koupit, a za levno!!

3 stylshop stylshop | Web | 16. září 2010 v 17:07 | Reagovat

Ahoj
uděláš si na mě 20 minutek čas ? Pokud ano budu ti moc vděčná. Potřebuji aby jsis přečetl/a první článek na mém shopu. Je tam dotazník ohledně první kabelky na prodej. A nevím s čím ji udělat prosím poraď mi. Budu ti moc vděčná. Neber tohle jako reklamu. Jen potřebuji poradit. Prosím. Zatím ahoj

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama