Únor 2012

Fotky - sobotní party makeup

26. února 2012 v 16:19 | Aneta |  Tipy&triky&inspirace
Včera jsem už hodila na facebook fotku z webky,abych vás nachystala na dnešní post - a je tady. Zdokumentovala jsem své včerejší party líčení, nové naušnice a lak na nehtech.
Jak už jsem psala, asi se tu nebudou posty objevovat každý den, každopádně se budu snažit přispívat právě na mém FB, takže pokud chcete vidět či číst víc, budu ráda, když se připojíte. ;)

FASHION - Stockholm street style

25. února 2012 v 14:29 | Aneta |  Módní inspirace&outfity
Dneska jsem sesbírala pár fotek outfitů, které mě zaujaly na Stockholm street style. Nemám vyhraněné oblíbené město či zem z hlediska módy - líbí se mi jak severský styl, tak pařížská elegance nebo divočina New Yorku...jak je to u vás? =)

zdroj fotek. carolinesmode.com


Už je tomu 21 let....

24. února 2012 v 17:29 | Aneta |  *O MNĚ*
Uuuf, týden tu zase nic nebylo =( A asi to nebude o moc lepší, začal mi semestr, takže bohužel bude méně času (který mi samozřejmě nebude brát jen škola, to zase narovinu a bez mučení uznávám=)). Doufám, že přes volné chvilky stihnu připravit nějaké články, aby blog nadále fungoval, rušit ho určitě nechci.
Jak ten čas letí mi připomněly moje dnešní (už 21.) narozeniny. Pamatuji se ještě moc dobře, jak jsem jako malá chtěla být velká a dospělá a měla jsem pocit, že se toho strašně moc změní a budu žít život jako ti lidé ze seriálů (např. Přátelé). Světe div se, ono se mi to i splnilo, a uteklo to navíc hrozně rychle! Takže jako největší dárek beru to, že bydlím na privátě s mými nejlepšími kamarády, ostatní blízké kamarády mám nedaleko a mám to štěstí studovat v Brně práva. =))) I když jsou dny, kdy má nálada není nejlepší, něco mě štve a jsem kvůli něčemu smutná, vím, že si nemůžu moc stěžovat, protože mám vlastně ohromné štěstí. =) Doufám, že i vy jste až na drobné nedostatky ve svých životech šťastní. Sice dnes slavím já, ale přeji vám, abyste si dokázali užívat všeho, co máte a ne vždy lehce dosahovaly svých cílů (to aby neplatilo - lehce nabyl, lehce pozbyl).

Mějte krásný víkend, slibuji, že se tu objeví pár článků.
Aneta


Glamour sexy look - makeup tutorial

17. února 2012 v 19:40 | Aneta |  Make-up videa
Přináším vám můj další foto makeup tutorial, tentokrát (překvapivě) zaměřený na rty s jednoduchým, avšak důmyslným líčení očí. Pro mě je to trochu nové, protože jsem většinou dbala na zajímavé líčení očí, ale jak už jsem psala, trend výrazných rtů mě opravdu chytl.

Bohužel nemám nejlepší foťák, takže nedokáže věrně zachytit realitu, ale snad to nevadí. =)


Oriflame paletka stínů, Oriflame řasenka PowerCurl, H&M černá tužka na oči, Essence rtěnka 44 almost famous, Dermacol makeup cover, Very me pudr Oriflame

My first red lipstick - love at first sight

15. února 2012 v 20:19 | Aneta |  Recenze kosmetiky
Některé už z Facebooku ví, že jsem si dnes pořídila červenou rtěnku. Je obyčejná, od Essence, za 55 Kč, moc dlouho nevydrží, ani nemá skvělou chuť ... ale já chtěla zkusit, jestli mi vůbec červená sluší, jak na mně vypadá, nechtěla jsem tedy vyhazovat moc peněz. I když jsem neočekávala nic extra, rtěnka mě mile překvapila, protože mi odstín sedl - jen ta škoda, že dlouho nevydrží no. =))
Co vy na ni říkáte? Já si myslím, že je fajn zvýraznit si takhle v zimě rty, aspoň pak nevypadáme jako zmrzlé mrtvolky, ale naše rty jsou šťavnaté a výrazné. Já se co nevidět do drogérek vrátím a zkusím najít nějako lepší rtěnku v podobném odstínu, protože jsem opravdu přišla na chuť výraznějším rtům.

Bohužel foťák nezachytil realitu velmi dobře, ale snad alespoň trochu uvidíte, jak rtěnka vypadá. Myslím, že mi sedla a černé linky je to správné líčení, které k ní pasuje.Pokud se chcete taky pustit do jiných odstínů, doporučuju koupit právě nějakou levnější rtěnku či lesk, aby vás případný krok vedle nestál tolik peněz.

Krásný večer, Aneta

10 triků pro lepší make-up

14. února 2012 v 19:19 | Aneta |  Tipy&triky&inspirace
Jestli se stále hledáte v líčení a máte pocit, že to pořád není ono, zkuste pár triků, které vám pomohou zakrýt nedostatky nebo zvýraznit přednosti. Je pár zásad, které vám jednodušše posunou makeup o třidu výš.

 • malé oči - použijte bílou tužku na vnitřní spodní linku, rozzáříte je a opticky zvětšíte
 • zapadlé oči - na pohyblivé víčko použijte světlý stín, pod obočí trošku tmavší
 • široký nos - po stranách nosu naneste tmavší korektor, nos bude vypadat štíhleji
 • nevýrazné řasy - snažte se je natočit kleštičkami ještě před nanesením řasenky, případně používejte nalepovací umělé řasy (nemusíte celý pásek, stačí pár "trsů", které nalepíte mezi ty své)
 • úzké rty - konturkou v nějaké nude barvě si objeďte vnější linii vašich rtů, pak naneste rtěnku a na střed rtů lesk
 • nevýrazné obočí - hnědým stínem ho lze jednodušše zvýraznit (pozor ale na přirozenost, obočí má být sice tmavší než vlasy, ale ať nevypadáte jak Marfušky)
 • nevýrazné kontury obličeje - pokud si chcete vykouzlit štíhlejší obličej a výraznější lícní kosti, použijte podobný trik jako je ten s užším nosem - stínujte! (tmavším korektorem, tvářenkou nebo make-up v tmavším odstínu a to těsně pod lícní kostí, na stranách čela nebo podél čelisti)
 • oči daleko od sebe - do vnitřních koutků dejte tmavší stín
 • oči blízko u sebe - do vnitřních koutků dejte světlý perleťový stín
 • vnější koutky vám směřují dolů - protáhněte horní linku nahoru do stylu "cat eyes"
obrázek, který jsem už jednou použila v článku o stínovaní - linie, do kterých dávat tmavší stín/korektor pro optické zúžení obličeje:
Některé rady jste zde už možná četly, ale já je dala dohromady a další přidala, myslím si totiž, že se to vždycky může hodit. ;)
Aneta

Fashion Inspiration - blogger's street style

13. února 2012 v 17:30 | Aneta |  Módní inspirace&outfity
Menší dávka inspirace ještě nikoho nezabila, takže tady máte mé "úlovky", které s vámi sdílím po probrouzdání mých oblíbených blogů. =) Máte rádi street fashion?


kayture.com


stylescrapbook.com

5447651491_ba8166dc2f_o

theblondesalad.com


kenzas.se


anouskaproettabrandom.comtheczechchicks.com
K tomuto blogu chci ještě dodat, že je to snad můj nejoblíbenější český blog, hlavně se mi líbí styl Hanky (ta blonďatá slečna), který není tak holčičí jako ten Verči. Má trochu rebelský nádech, objevuje se u ní často černá..a vůbec, Hanka je kočka.;)

DIY - zajímavé rámečky na obrázky

12. února 2012 v 16:50 | Aneta |  *DEKOR*
Dneska jen takový malý DIY projekt. Nedávno jsem na svém facebooku dávala fotku, jak jsem si natřela rámečky. Dneska jsem do nich našla i vhodné obrázky. Pokud tedy rády tvoříte, mrkněte dál na můj osobní dekorativní typ (doporučuju dát do rámečků vaše oblíbené fotky z fashion stories, pohledy, fotky/obrázky oblíbených míst...hlavně ať vyniknou i v barevném výrazném rámečku;)).

DIY RÁMEČKYKRÁSNÝ ZBYTEK NEDĚLE!
ANETA

Líná a nostalgická sobota

11. února 2012 v 17:09 | Aneta |  *O MNĚ*
Ahoj kočky,

dneska mě popadla nostalgická nálada, takže projíždím stará videa z gymplácké besídky, staré fotky...Projela jsem si maličko i historii blogu a jelikož je má nálada spojena i s hraním si, vytvořila jsem malou koláž z fotek, které jste tu již mohly vidět.
Taky máte občas dny, kdy rády vzpomínáte?
Já jsem ten typ, co často kouká za sebe, ale snažím se to změnit a spíše hledět do budoucna a plánovat, vytyčovat si cíle a snažit se jich dosahovat, protože vím, že je to rozumnější způsob toho,jak vést život. Zpátky ni krok!
Můj další cíl je dokončit jednu rozepsanou povídku (ne a ne mít tu správnou psací náladu), napsat třeba další kapitolu do románu Rity rudé rty (pár týdnů, i možná měsíců jsem tam nic nedopsala), mít dostatek článků na blog...
Za týden mi ale začíná 4. semestr, takže to nevidím moc růžově. Proto vás chci trochu připravit na to, že každý den tu nebude kupa článků. Ale samozřejmě nehodlám blog rušit, na to jsem na něm moc závislá.

Jak si užíváte sobotu vy?
Aneta


Deníky Carrie B. - Léto ve městě

10. února 2012 v 15:30 | Aneta |  *Všechno možné*
K Vánocům jsem dostala knížku Deníky Carrie B. 2 - Léto ve městě. Slíbila jsem si ji jako odměnu po zkouškách a tak si ji v poslední době vychutnávám. Jsem asi v půlce a můžu říct, že se mi líbí víc jak jednička. Jak už název napovídá, Carrie je přes léto v NY City a dokonce už poznává Samanthu a Mirandu. Pokud tedy hledáte něco na oddych, holčičího a v pěkném obalu (tentokrát je isnpirovaný kabelkami Chanel, jednička byla ve stylu LV), je to ideální knížka.


MUST HAVE - spring 2012

9. února 2012 v 20:29 | Aneta |  *O MNĚ*
Ať už to je či není trendy, je pár věcí, které si plánuji na jaro koupit. Co vy? Jaké je vaše must haves pro letošní jaro? =)


Must have Spring 2012


1. Barevný blazer
2. Černá "kožená" bunda
3. Neonové pumps (výborné mají v bershce)
4. Zajímavá bižuterie
5. Dobře padnoucí černé skiny

Rudé rty a dokonalá linka - sexy kombinace

8. února 2012 v 17:59 | Aneta |  Make-up videa
Čím dál víc se mi líbí rudé rty!! Asi budu teď obcházet drogérie a snažit se najít tu pravou rudou rtěnku pro mě. Než si ji pořídím, budu obdivovat umění youtube makeup gurů =) Jak se vám líbí styl - linka, dokonalé řasy a výrazné rty? Chce to asi trochu odvahy a šikovnosti, ale pokud to výjde, výsledek je dechberoucí a sexy!


made by PixiwooMadness

Tričko Fishbone - prodej

8. února 2012 v 15:19 | Aneta |  *PRODÁM*
Tričko Fishbone, volnější, barevné, velikost M

Cena: 100 Kč (plus poštovné cca 50 Kč)


Pokud máte zájem, napište na e-mail saneta@centrum.cz (je možná i sleva po dohodě).

Bílá košile - prodej

8. února 2012 v 15:09 | Aneta |  *PRODÁM*
Košile bílá, obyčejná, velikost L (sedí i pro M).

Cena: 100 Kč (plus poštovné cca 50 Kč).


Na mně


Pokud máte zájem, napište na e-mail saneta@centrum.cz (je možná i sleva po dohodě).

Svetřík H&M

8. února 2012 v 14:59 | Aneta |  *PRODÁM*
První přírustek do mého e-shopu.

Svetřík H&M, málo nošený, velikost 34 (sedí ale i mně a to mám normálně 38).

Cena: 150 Kč plus poštovné (cca 50 Kč)


Na mně v outfitu.

Pokud máte zájem, napište na e-mail saneta@centrum.cz (je možná i sleva po dohodě).

Zázračný krém, který bojuje se suchou a narušenou pokožkou

7. února 2012 v 19:09 | Aneta |  Recenze kosmetiky
Dneska bych vám slečny ráda představila krém, který mi doporučila dermatoložka. Koupit se dá v lékárnách a i když vypadá velmi nenápadně, já jsem s ním VELMI spokojená.

Mluvím o krému Curarina s vitamínem E. Je to skvělý pomocník, který vám pomůže s popraskanou, spálenou nebo jinak narušenou pokožkou. Já jsem nedávno měla problémy s pletí (alergie,ekzémy atd) a po léčbě byla moje pleť neskutečně vysušená (čemuž velké mrazy vůbec nepomohly). Tenhle krém mi do dvou dnů zajistil jemnou, vyživenou a zdravou pleť. Můžete ho používat právě jak na různé lišeje a suchá místa (teď s tím má problémy kde kdo), nebo i na suché nožky, na ruce...Vitamín E je hotový zázrak a tenhle krém si nemůžu vynachválit. Dokonce má údajně efekt proti stárnutí.
Protože je to výrobek bez barviv a parfémů, který můžete koupit v lékarně, je zaručená jistá kvalita.

Cena naní nijak vysoká a určitě se vyplatí si tento výrobek za 120 Kč koupit. Rozhodně ho doporučuju a dávám mu 5 hvězdiček z pěti. ;)

zdroj: www.docsimon.cz

Tak co? Vyzkoušíte ho? =)

Aneta

Dokonalé hodinky

7. února 2012 v 17:19 | Aneta |  Trendy
Byla jsem před Vánoci šťastná, když jsem si vybrala krásné hodinky. Ne, že by nebyl velký výběr, ale musím říct, že do mého vkusu se málokde trefili. Každopádně i teď sleduju, kde co mají, protože, upřímně, hodinek není nikdy dost.

Na stránkách ibutik.cz (o kterém jsem psala už dřív souvislosti se skládacími balerínami) mají nově výběr hodinek Guess, D&G nebo Miss Sixty. Musím říct, že se mi moc líbí a i cenově vychází parádně. Navíc, pokud se stanete fanouškem jejich fb stránek, máte do konce června možnost využít kód na slevu 100 Kč (a to na zboží mají už i tak slevu). Kromě hodinek a balerín je tam i výběr slunečních brýlí a dalších drobností.

Mně osobně se moc líbí tyto hodinky

D&G DW0008

a

Guess W10239L1

zdroj fotek: ibutik.cz

Co na ně říkáte? Já osobně si myslím, že hodinky jsou výborný dárek a vždy potěší.

Outfit dne - kraťásky i do zimy

6. února 2012 v 17:09 | Aneta |  Módní inspirace&outfity
Za chvíli vyrážím s kamarády do baru a tak jsem vám (po hooodně dlouhé době) vyfotila svůj outfit. Zjistila jsem, že punčochy mě zahřejí stejně jako kalhoty, takže je vcelku jedno, co si do toho mrazu obléknu. Co vy v zimě nosíte? Nebojíte se i v mrazech vytáhnout sukně a kraťásky? =)

Kraťásky - DIY, Tričko - AnnChristine, Sako - H&M, Punčochy - TezenisZáklad tvé kosmetické taštičky - co tam mít + moje osobní tipy na kosmetiku

5. února 2012 v 18:29 | Aneta |  Recenze kosmetiky
Díky čtenářce, které mi psala na facebook stránce, je tu článek, kde shrnu výrobky, se kterými jsem opravdu spokojená a s čistým svědomím je mohu doporučit. Taky jsem je dala dohromady tak, aby tvořily jakýsi "základ kosmetické taštičky". Jestli tedy plánujete její obnovu, čtěte dál! =)


Řasenka

 • Kosmetický pomocník, se kterým začíná snad každá slečna. Já můžu doporučit Wonderlash od Oriflame, která je pro mě absolutně nejlepší (samozřejmě jsem nezkoušela všechny řasenky, které jsou na trhu). Často bývá v akcích za 99 nebo 129 Kč, běžná cena je kolem 200 Kč tuším.

Makeup

 • Už jen makeup udělá velký rozdíl v líčení a pro mě je jedním z nepostradatelných pomocníků. Velmi krycí, kvalitní a oblíbený je Dermacol makeup cover, prodává se za pouhých 129 Kč a já musím říct, že jsem zatím na lepší nenarazila. Pokud byste ale nechtěly tak hutný makeup, můžete ho používat jen jako korektor a jako makeup si koupit také velmi oblíbený Affinitone od Maybelline. Je lehký, přirozený a vypadá hezky na tváři. ;) Cena je cca do 200 Kč.

Pudr

 • Tam jich je spousta, které mohu doporučit - levně jsem teď pořídila pudr od Oriflame - Very me - a jsem s ním spokojená (stál v akci cca 79 Kč), mám ráda i ten od Dermacolu Mineral compact power (ten je asi nejpříjemnější na obličeji a nejlépe vypadá, stojí cca 160 Kč).
Báze pod makeup

 • Tolik opěvovaná a dokonalá báze jako je ta od Dermacolu nesmí chybět u žádné slečny! =) Sice stojí 250 Kč, ale opravdu se vyplatí ji mít! =)

Linka

 • Tekutá linka - tam bych doporučila Rimmel liquid eyeliner - super drží, nanáší se dobře a stojí cca 129 Kč.
 • Obyčejná linka - H&M tužka na oči je moc dobrá a stojí pouze 49 Kč.
Stíny

 • Levné a skvělé jsou stíny od Essence (hlavně ty mono). Dobře se nanáší, vydrží, hezky vypadají, skvěle se s nima pracuje a stojí často kolem 50ti korun. ;)

Štětce

 • Doporučuje je kupovat v H&M - mají je tam levné a dobré.

Snad jsem vám poradila a pomohla ;)
Aneta

Oriflame odličovače - recenze

5. února 2012 v 16:49 | Aneta |  Recenze kosmetiky
Od Oriflame máme doma také dva odličovače - jeden je i na voděodolný makeup a druhý je obyčejný pro normální odličování.

Mám s nimi zatím dobrou zkušenost, nejsou nijak agresivní, naopak, jsou jemné a šetrně odstraňují líčení.

Odličovač na voděodolný makeup je dvou složkový a je jednodušší s ním makeup odstraňovat. Každopádně pro normální použití bohatě stačí ten obyčejný.

Balení jsou 100 mililitrová a cena se pohybuje různě - my je kupovali v akci - jeden byl zdarma k řasence a druhý ve slevě za cca stovku. Takže drahé rozhodně nejsou a řekla bych, že i přes to malé balení dlouho vydrží. Dříve jsem měla odličovač od Artistry, který byl o něco lepší (pleť po něm byla jemná a nevysušená a krásně voněl), ale také byl dražší. Tohle je myslím dobrá a ne moc drahá varianta. Sama mám problémy s pletí (je velmi citlivá), ale s Oriflame výrobky mám dobrou zkušenost, takže se nemusíte bát ani odličovačů.

Aneta