Únor 2013

Už mi není 20 let...

24. února 2013 v 21:56 | Aneta |  *O MNĚ*
Čas nezastavím, ale zatím na tom ještě nejsem tak špatně, že bych ho měla tajit, že. Navíc, ať už slavíme jakékoliv narozeniny, je to vlastně fajn. Alespoň v mém případě to chce více než jednu oslavu (parta kamarádů, nejlepší kámošky, rodina, přítel,... - všechno zvlášť), takže je to vlastně pár dní pohody, party a ...dárků. Příště asi rodině řeknu, ať mi místo čokoládek koupí víno, takhle se na to jaro fakt nepřipravím a budu mít na sobě stále zásobu tuků ze zimy. Ale penízky se hodí vždycky, ale tentokrát je nechci všechny utratit a NEUTRATÍM JE. Jen si koupím pár drobností...pár...;)
Vykročte pravou nohou do dalšího týdne!
A čekejte článek o BB creamu od L'Oréal..a další věci ;)

Aneta


Tulipány od přítele =)


Ať už je jaro!

21. února 2013 v 18:00 | Aneta |  Trendy
Včerejší slunečný den a nové kolekce v obchodech ve mně vzbudily touhu po jaru a hezčím počasí. Už mě štve, jak je venku tma a zima. Proto jsem projížděla složky na polyvore.com a vytvořila koláž, kterou bych neoznačila vyloženě jako wishlist, každopádně jako takové vyjádření mých "chutí". Co plánujete nosit vy? Já se asi zase více začnu koukat po barvičkách a se ségrou jsme se už shodly, že nám sednou sluneční brýle ve stylu cat eyes.


2013

Styl a Kabo

18. února 2013 v 20:24 | Aneta
Ahoj!
Dneska vám přináším fotky a informace z nedělního veletrhu Styl a Kabo, který se koná na brněnském výstaviště. Přítel mě tam vzal a jeho komentář na celou akci byl asi takový "radši bych pil teplé pivo z kelímku než toto". =D Úplně ho to nezaujalo, no....
Já musím říct, že jsem byla ráda, že jsem přehlídku viděla, ale žádný model mě nezaujal tak, že bych ho musela mít. Šlo o prezentaci různorodých značek (myslím, že jsem o žádné do té doby neslyšela). Škoda, že jsme neviděli přehlídku Kláry Nademlýnské, to bylo asi jiné kafe....=)
Každopádně jsem ráda, že jsem tam byla, přece jen, na přehlídkách člověk není každý den. Každopádně se na modelech objevily trendy, které budou aktuální toto jaro a léto - pestré barvy a krajka.
Udělala jsem pár fotek, ještě méně jich vybrala, takže jen tak na chuť při pondělním večeru na ně můžete mrknout ;)


Boj s pletí - dermatitida

15. února 2013 v 20:38 | Aneta |  Tipy&triky&inspirace
Můj blog je o kosmetice, módě i dalších věcech, co mě zajímají a které se mě týkají. Mám ho už celkem dlouhou dobu, ale nikdy jsem vám pořádně nepopsala problémy s pletí, které mě ještě nedávno trápily.
K tomuto článku mě inspirovalo únorové číslo Elle, kde redaktorka popisovala neúnavný boj s problematickou pletí, a kde psala své osobní postřehy z léčby. Já osobně jsem byla ráda, že se takto svěřila a vlastně mi tím ukázala, že nejsem sama, kdo se s tím trápil a kdo má obavu, že to znovu příjde. Proto i já vám napíšu svůj příběh. Třeba některým z vás i pomůžu a poradím, nebo je i podpořím v boji. Článek bude delší, takže snad ho někdo přelouská.

Na podzim roku 2009, když mi bylo 18 let a byla jsem v maturitním ročníku, se objevily první problémy. Kolem rtů a nosu mi začala, ze začátku jen lehce, praskat kůžička. Po jednom víkendu se to ale mnohonásobně zhoršilo. Měla jsem hluboké a mokvavé rány, jakýkoliv pohyb obličejových svalů mě bolel, a nemohla jsem skoro jíst. Nikdo nevěděl, co mi je, tak jsem se vypravila k dermatoložce. Ta to diagnostikovala jako periorální dermatitidu. Je to popisováno jako boláky či pupínky, začervenalá citlivá kůže, která se objevuje hlavně kolem úst a nosu, někdy i na čele (zkuste si to vygooglit, vyjedou vám informace i obrázky). Také se tomu říká nemoc letušek (z toho důvodu, že používají hodně make-upu, který často tento problém způsoboval). Doktorka mi dala mastičku, která mi pomohla, a brzo bylo vše ok. Jenže jsem netušila, že mastička je plná kortikoidů, které, když se hodně a často používají, ztrácí účinnost.
Problém se pak do maturity ještě opakoval a opět jsem dostala kortikoidy. Doktorka nikdy neřešila, co by mohlo být příčinou. Také se mi na rukou a krku objevovalo něco jako ekzém. Vždycky jsem na to dostala mastičky. To bylo vše. Na chvíli jsem měla pokoj.
Naposledy jsem stejné problémy měla před rokem a zaléčila je kortikoidy. To už ale moje mamka řekla dost a zašla se mnou k člověku, který studuje čínskou medicínu.
Ten mi udělal vyšetření - měřil mi a hodnotil tep (jak je silný a pravidelný) a koukl se na můj jazyk, ze kterého se prý dá hodně vyčíst. Jelikož jsem byla jeho první "pacientka" s takovými problémy, chvíli zkoušel, co mi pomůže, a nakonec mi vyléčil mé potíže. Použil bylinky, snažil se mi vyčistit střeva a posílit krev. Moje problémy začaly mizet. Řekl mi ale, že nestačí tělo vyčistit a radovat se z toho, že problém je pryč. Jde hlavně o to, aby se nevracely. To byl úplně jiný přístup než ten, co měla má doktorka. Vystudovaná žena, která ale evidentně neměla žádný zájem na tom, aby se mi to nevracelo. Nikdy neřešila příčinu a léčila jen viditelné následky.

Já jsem teď v pohodě, nic mě netrápí. Občas se něco objeví na předloktí nebo na bradě, ale proti mým předchozím problémům to je nic. Je to často reakce na něco, na co jsem alergická (např. peří) nebo když se vrhnu na čokoládu a pár dní hodně mlsám.
Teď ale vím, že se musím aspoň trochu více starat o to, co jím, vyhýbat se hodně pálivým jídlům, smaženým pochoutkám (v poslední době jsem to trochu zanedbala, ale už se vracím zpátky do správných kolejí). Naše pleť je totiž odrazem toho, jak jsou na tom střeva. Nesmíme tedy zapomínat jíst hodně vlákniny, vitamínů i minerálů. Krémy jsou už jen doplněk a kortikoidy krajní a poslední řešení.

Nakonec vám tedy chci říct své vlastní postřehy. Na základě toho, co jsem prožila, vám radím, abyste se nenechali nikdy odbít a hledali si informace a řešení sami. Nebojte se chtít víc - testy na alergie (nikdy mi doktorka nevzala krev, aby zjistila, nejsem-li na něco alergická), alternativní možnosti léčby, více informací k problému, VÍCE PÉČE. Chápu, že být lékařem je obtížné povolání, ale někdy mám pocit, že si člověk pomůže víc sám. Jejich neochota vás totiž může stát zdraví, proto je lepší se spolehnout na sebe.

Nové Elle a BB Cream

13. února 2013 v 21:32 | Aneta |  *O MNĚ*
Přijela jsem z několikadenního lyžování a doma na mě čekala překvapení. Kromě nové kreditní karty (o které se nedá příliš mnoho mluvit) mi přišlo nové Elle, a k ozkoušení a zhodnocení BB Cream od L'Oréal.
Pokud sledujete facebook stránky časopisu Elle, tak víte, že březnová obálka českého vydání byla zhodnocena jako velmi velmi povedená. Mně samotné se moc líbí (mám ráda Karolínu Kurkovou a strašně moc chválím barevné pojetí). Obsah nejspíš přelouskám zítra na cestě do Brna.
No a BB cream jsem si hned musela namatlat na obličej, to bych jinak ani nebyla já, že. Na hodnocení je ještě brzy, budu ho zkoušet a testovat dál, ať je článek co nejobsáhlejší. Je to zároveň i první BB cream, který zkouším. Mně osobně nijak nezaujaly ty, které u nás na trhu zatím byly, pouze jsem rozmýšlela nad objednáním nějakého asijského (prý mají i lepší odstíny). Ale uvidíme, jak se vybarví ten od L'Oréal. Můžu už dopředu prozradit, že první dojem je zatím dobrý. =)

Anet


Velký průvodce - ŘASENKY

9. února 2013 v 0:32 | Aneta |  Recenze kosmetiky
Rozhodla jsem se, že bych čas od času mohla porovnat jeden produkt více značek a celkově vám napsat své zkušenosti s určitým druhem kosmetiky. Všechno to samozřejmě budou mé subjektivní názory a vlastní pohled na věc, je možné, že vy budete mít naprosto jiné zkušenosti. Ale třeba to některé z vás pomůže a při nákupu poradí, po čem sáhnout. =)

V prvním díle (jestli to tak můžu nazvat) se zaměřím na řasenky. Je to často první kosmetický pomocník, který začnou holky používat. Po zbytek života ženy je to pak asi nejvíc důležitá součást kufříku líčidel.

Hned zkraje musím říct, že jsem vyzkoušela spíš drogérkové, ne moc drahé řasenky. Mně samotné se nechce investovat velké peníze do drahých řasenek. Jednak jsem spokojená s těmi levnější, druhak čtu recenze i těch dražších a většina holek, co vyzkouší i ty více "posh" uzná, že kvalitou se skoro vůbec neliší.

Já tedy vybírám mezi řasenkami v cenové relaci kolem 200 Kč (a ještě si většinou počkám na nějakou akci). V poslední době jsem měla i štěstí na dárky od sponzorů, takže řasenku jsem si už dlouho nekupovala. Jinak jsem většinou sáhla mezi řasenky Maybelline nebo po Wonderlash od Oriflame. Díky sponzorům mám ale větší rozhled a možnost většího srovnání.


Teď pár stručných bodů a hodnocení. Napsala jsem to takhle, aby to bylo přehlednější a rychlejší k přečtení.

  • Kartáček - většina mých řasenek měla umělý kartáček s krátkými štětinkami a s takovou řasenkou jsem já víceméně spokojená. Řasenky, co měly delší a "chundelatější" kartáček mi často dělali hrudky a více se drolily.
  • Uchovávání - nezapomínejte řasenku pořádně zavírat (některé lepší řasenky dokonce "cvaknout", když je zavřete tak, jak máte), vydrží vám pak déle a nevysychá. Ale to asi víte, že. =)
  • Výdrž - řasenky mají po otevření "trvanlivost" většinou půl roku. Věřím ale, že pokud máte jednu či dvě, které používáte, tak vám víc jak půlrok nevydrží. Horší je, když máte řasenek kupu a už ani nevíte, kdy byla která otevřena. Je ale dobré je čas od času protřídit a vyházet. Zrovna okolí očí je citlivé, a proto není dobré patlat na řasy něco prošlého.
  • Znaky dobré řasenky - já osobně jsem spokojená, když řasenka řasy neslepí, po pár hodinách nošení se nedrolí, nepálí mě z ní oči a i po nějaké době je vidět, že jsou řasy řasenkou vylepšeny.
  • Odlíčení - opět zmiňuji, že jde o okolí očí, takže opatrně, jemně a pečlivě řasenku odličte, nejlépe odličovačem určeným přímo pro oči (jsou jemnější). Nedřete oko, protože pak můžete část řas vytrhat a ještě si víčko vytahat.

MOJE ŘASENKY

L'Oréal Volume Million Lashes extra black - řasenka, kterou bych zařadila mezi lepší průměr, odvede svou práci dobře (řasy krásně obarví, zvedne, lehce prodlouží, lehce dodá objem), nepoužívám ji moc na večer, ale na denní líčení super.

Maybelline One by One satin black - značka Maybelline je oblíbená hlavně díky řasenkám, tyhle baculaté maskary snad nikdy nezklamou, dobře se s nimi pracuje, řasy krásně zvýrazní a je prostě vidět, že je máte nalíčené. Nejsou ani drahé, já je vyhlížím hlavně, když jsou v akci, to výjdou kolem 150 Kč.


Diego dalla palma Prima visione - zezačátku mě tato řasenka moc nenadchla, i když byla tou nejdražší, co jsem kdy vyzkoušela (cena cca 600 Kč). Dostala jsem ji jako dárek k vyzkoušení a připadala mi moc "mokrá" a jediné, co bylo fajn, byl "push-up" efekt. Nevím, co se stalo, ale čím déle ji mám, tím víc ji mám ráda. Možná je prostě lepší, až trošku vyschne. Krásně mi totiž zvýrazní řasy, protáhne je a natočí nahoru.

Oriflame Wonderlash - mnou nejzmiňovanější řasenka, která je levná (v akci i za 99 Kč) a zároveň skvělá. Drží, řasy výrazně protáhne i zhustí, nedrolí se, nedělá cucky ani když ji máte dýl, dobře se s ní pracuje, má na jedné straně delší a na druhé kratší štětinky...no prostě je super. Aktuálně ji nepoužívám, patlám na oči jiné, ale ráda se k ní vracím.


Jinak podle ohlasů na jiných bloggách je prý výborná řasenka F&F a také MissSporty (to bohužel nevím která přesně, můžete do komentářů napsat, jestliže víte).

Co VY a řasenky? Jaké jsou vaše oblíbené, které značky preferujete, a které naopak nemáte rády? =)

Make-up - jak se líčí asiatky

7. února 2013 v 18:29 | Aneta |  Tipy&triky&inspirace
Přišel mi na e-mail dotaz na líčení asiatek, tak jsem se rozhodla udělat článek na toto téma. Já osobně jsem žádnou asiatku nikdy nelíčila, a tak s tím nemám zkušenosti. Snažila jsem se ale na internetu najít přínosné informace a nějak vám je sepsat. No a samozřejmě vám i doporučím mé dvě oblíbené make-up guru z youtube, které jsou asiatky a jejichž líčení je naprosto úchvatné. =)


BARVY

Asiatky mají (mám pocit, že všechny, ale třeba se mýlím) krásně hnědé oči. K hnědé se hodí většina barev, ale ke křehkému a jemnému obličeji mi nejvíce sedí růžová, hnědé a béžové odstíny, či fialková barva. V takových odstínech bych tedy vybírala stíny. Rtěnka v růžové nebo jiné chladné barvě bude pro asiatku dokonalá.

OČI

Tvar očí nechť asiatky (a i my evropanky a vlastně všechny) krásně zvýrazníme perfektní linkou těsně nad řasami. Řasy se pokusíme co nejvíce vytáhnout, abychom co nejvíce otevřely oko. Dokonalým pomocníkem bude i bílá tužka, která opticky zvětší oči, pokud ji aplikujeme na vnitřní dolní linku oka. Taky je dobré dát světlý stín do vnitřního koutku oka a těsně pod obočí. Všechny tyto triky rozzáří a zvětší oči.

TVÁŘ

Make-up v dokonalém odstínu se u nás nejspíš špatně shání. Já sama mám problém najít takový, který mi sedne, natož nalézt takový, který sedne asijské dívce. V tomto případě bych doporučila objednávat make-up z asijských e-shopů, které jsou celkově velmi chváleny i českými bloggerkami.

YOUTUBE GURU

Jedna z prvních dívek, které jsem na youtube.com začala sledovat, byla Michelle Phan. Dokáže vymyslet různorodá líčení, která sedí nejenom asiatkám. Určitě ji doporučuji každé dívce.


A naprostá kouzelnice, která na svém obličeji dokáže hotové zázraky, je dope2111. Umět se nalíčit ve stylu Angeliny Jolie či Kim Kardashian umí spousta dívek. Ale ona se jim vážně neskutečně podobá!!!! =) Rozhodně doporučuji.


Doufám, že jsem některým dívkám poradila a pomohla. Pokud máte dotazy či připomínky, klidně je pište.
Anet

Je v tom chlap!

7. února 2013 v 17:22 | Aneta |  *O MNĚ*
Já se vám přiznám.
Důvod mojí nečinnosti nebyla jen škola nebo starosti. Je v tom i něco jiného. Je v tom chlap!
=))
Asi to znáte, ten pocit zamilovanosti. Ten já právě teď mám a spoustu času trávím s klukem, který mi dělá poslední dny krásnější. Nikdy jsem se zde nerozepisovala o svém soukromí, ale myslím, že teď jste si zasloužili vědět, v čem je zakopaný pes.
Snad se tedy na mě nezlobíte. ;)
Doufám, že vám to všechno vynahradím. Chystám obsáhlé kosmetické články (speciál o řasenkách, líčení asiatek či taková zpověď a sonda do vážných problémů s pletí). Navíc mám přislíbeno, že mi kamarád napíše článek, takový pohled na módu a celkový vzhled, očima chlapa. Jen musí najít čas, ale snad to bude co nejdříve.

Co vy? Co nového u vás? Klidně se pořádně rozepiště, co za problémy či radosti teď v poslední době máte. ;)

Mějte se fajn-fajnově!
Anet