SEX VE MĚSTĚ book

30. března 2013 v 15:18 | Aneta |  *Všechno možné*
KONEČNĚ jsem dočetla knížku Sex ve městě, kterou jsem dostala k Vánocům. Běžně mi moc dlouho netrvá přečíst svazek o 200 stranách, ale tentokrát se mi to protáhlo. Rychločtení 150 stran/den, které jsem používala u Harryho Pottera, je už asi nenávratně pryč, co se dá dělat. =)
Sex ve městě je dílo Candace Bushnell a v USA bylo vydánou už v roce 1996. Na jeho motivy se natočil stejnojmenný slavný seriál, který hltalo po celém světě mnoho žen, včetně mě (tedy, já ho hltala o něco později, bylo potřeba trochu dospět, abych se na něco takového dívala a pochopila to, že =).


Pokud si pustíte pilotní díl první epizody seriálu a k tomu si otevřete knížku, všimnete si, že úvodní věty jsou totožné. Taky zjistíte, že postavy z knihy se objevují i v seriálu a že jako ústřední a hlavní zápletka je též láska (jestli se tomu dá tak říkat) a vztah mezi Carrie a panem Božským. Ale to je tak všechno. Knížka není slovo od slova a příběh od příběhu přetvořena do televizní podoby. Sice jsem čekala, že si to bude více podobné, ale myslím si, že v konečném důsledku to vlastně ani nevadí. Jak tedy vypadá knížka?
Autorka knížky je vypravěčka, která popisuje osudy, životy a příběhy lidí žíjících v New Yorku. Je jich opravdu moc a moc. Ze začátku jsem byla z těch jmen zmatená, nevěděla jsem, kdo je kdo, ale časem jsem se začala orientovat. Narazíte tam i na Mirandu, Charlotte i Samanthu, ale nečekejte, že jsou to ty charaktery, které znáte z televize. Mají jiná zaměstnání i jiné povahy a vlastnosti. Rozhodně to ale nejsou společně s Carrie ta party nerozlučných kamarádek. Navíc se tam objevují víceméně okrajově.


Sex ve městě je tedy plný zajímavých příběhů, které jsou poskládány jako střípky a je z nich udělaná knížka, která je vlastně propojena onou lovestory Carrie&Božský. Není totožná se seriálem a (pro mě velké překvapení) ani nenavazuje na Deníky Carrie a Léto ve městě. Samo o sobě je to ale dobré oddychové čtivo. Každý si tam najde něco, co sám zažil (byť třeba ne zrovna v luxusním lyžařském středisku v Aspenu či na drogovém večírku..i když.. =D) a co mu je blízké. Hodnotím tedy kladně a rozhodně se mi to líbilo víc než Deníky a Léto ve městě...asi hlavně proto, že už to bylo ze světa dospělých. =)

Můžu tedy doporučit a k dalším Vánocům dodám do sbírky další knížky od Candace Bushnell, protože mám její styl psaní ráda. =)

Anet
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 V. V. | 31. března 2013 v 19:33 | Reagovat

Já teda musím přiznat, že mně se knížka nelíbila.. Ale ostatní knížky jsou celkem fajn :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama