Září 2014

All black goodies

28. září 2014 v 20:00 | Aneta |  Módní inspirace&outfity

Včera jsme si se ségrou udělaly výlet do Prahy a nemohlo to dopadnout jinak, než že jsme prošly všechny obchody od Palladia přes Příkop až na Václavák. :) Žádnou velkou kupu úlovků ale nečekejte, jsem typ, co rád vybírá ve slevách a nekupuje si všechno najednou, spíš pořád hledám a koupím si něco když se mi to opravdu moc líbí a je to za dobrou cenu. A tentokrát jsem všechno vsadila na černou, která chladnějším počasím opět proniká zpátky do mého šatníku/života.


Jako první jsem si pořídila řasenku - One by one, Satin black, od Maybelline (btw. brzy bude řasenkový beauty fight!). Momentálně mají v DM všechny Maybelline a myslím i Rimmel řasenky za 159 Kč!!


Největší radost jsem ale měla z těchto legín - hledala jsem černé, lesklé a pokud možno s něčím zajímavým - to ty od Sinsay výborně splňují, navíc, stály pouhých 129 Kč! No uvidíme, kolik toho vydrží.


A v Bershce jsem si, opět ve slevách, vybrala tento top - rukávy a boky trika jsou průsvitné. Je jednoduché a zároveň něčím zajímavé. No a cena - 179 Kč.

Z nákupů mám radost, myslím si, že jsem dokázala z té kupy zboží vybrat to nej pro mě za fajn ceny. A co vy? Taky raději "hrabete" a snažíte se najít nějaký poklad za pár korun, nebo prostě jdete jen po tom, co potřebujete, a je jedno, jaká je cena? :)


5. sezóna bloggování!

25. září 2014 v 19:02 | Aneta |  *O MNĚ*

10. září 2010 se na tomto blogu objevily první články, o jejichž kvalitě budu raději mlčet, a které odstartovaly mé blogování. Je to tedy něco málo přes 4 roky a začíná tak 5. sezóna blogu sAnnette. Mám své plány, sny i představy, jak bych ráda blogovala a kam bych chtěla blog posunout, ale je mi jasné, že ne všechno je proveditelné a hlavně, nevím, jak to bude s časem. Prázdniny jsou bohužel pryč a i když jsem si říkala, kolik budu mít času, tak nakonec ho tolik nebylo. Teď do toho za pár dní začnou školní povinnosti plus stále budu chodit do práce, tedy uvidíme, jak to všechno pude. Články ale rozhodně očekávejte! Raději ale budu něco pečlivě připravovat a dám si na článku záležet, než abych na blog dávala něco jen proto, aby tu něco bylo. Navíc jsem přemýšlela i o tom, že bych ráda vyzkoušela nějakou práci, která se více bude přibližovat tomu, co bych v životě chtěla dělat... Jak mi všechno pude a jak to nakonec dopadne, to se asi budete postupně dozvídat z blogu. :) Děkuju vám za přízeň, za to, že komentujete, že vás je na mém FACEBOOKU téměř 750, že sledujete můj INSTAGRAM, atd. :) Díky vám mě blogování stále baví. :)Fotky v dnešním článku jsou právě z instagramu a mapují posledních pár týdnů.How to use - BRONZER

23. září 2014 v 18:16 | Aneta |  Tipy&triky&inspirace

Tvářenky, rozjasňovače i bronzery jsou nezbytnou součástí dokonalého a profesionálního make-upu. Není jednoduché s nimi pracovat, zvlášť, chcete-li použít všechny tři produkty najednou - to pak můžete vypadat spíše jako obrázek než hezká holka. Co ale doporučuji a s čím je podle mého dobré začít je bronzer, se kterým se pracuje asi nejjednodušeji, vypadá přirozeně a nyní, po prázdninách, kdy jsme všichni krásně opálení, se hodí a krásně podtrhne opálení.


Použití bronzeru je vcelku jednoduché - platí jednoduché pravidlo - zmavují se místa, která mají jako by zapadnout - tj. místa pod lícní kostí, kolem brady, strany nosu, místa kolem spánků. Doporučuji na tyto místa prvně aplikovat tmavší pudr či hnědý stín. Ty rozetřít do ztracena, a poté přes ně poprášit bronzer. Určitě naleznete na youtube spoustu videií, já vám tu přináším fotku (více zkontrastovanou, aby to i na fotce bylo vidět) toho, kam bronzer i tmavší stín aplikuji. Potom je důležití všechno rozprášit do ztracena (nejlépe čistým štětcem), aby výsledek vypadal přirozeně a nebyly vidět přechody. Doporučuji začít s malým množstvím, přidat můžete vždycky.


Já momentálně používám bronzer od Dermacolu, kde je jak bronzer, tak tmavší stín pro konturování (ten je opravdu hodně pigmentovaný a tmavý, takže s ním opatrně). Výsledek mi v pohodě vydrží celý den, aplikace není složitá, ale radši si to zkuste prvně nanečisto a na denním světle - v umělém osvětlení totiž vše vypadá jemnější a méně výrazné. Mohlo by se tak lehce stát, že pak výjdete ven a bude celý dojem z make-upu pryč. :)


Djerba outfits

21. září 2014 v 21:58 | Aneta |  Módní inspirace&outfity

Na Djerbě jsem si užila také posledních letních outfitů tohoto roku. Nejpohodlnější kombinací byly samozřejmě plavky, ale večer jsem si užívala sukýnek a triček, které v tom vedru také sloužily dobře. Obecně mám ráda sukně s vyšším pasem v kombinaci s jednoduchým topem, což můžete vidět i na fotkách. A nejpraktičtějším účesem byl prostě culík, který v tom vedru aspoň trochu hlavě ulevil. :) No nic, teď mi nezbývá než shánět podzimní kousky a toto oblečení nechat zase na další léto...


Djerba holiday

19. září 2014 v 21:24 | Aneta |  *Všechno možné*

Před pár dny jsem se vrátila z nádherné Djerby (Tunis), kde jsem byla s přítelem a dalším párem. Užili jsme si teplo, slunce, i pár adrenalinových sportů. Na výlety ale tyto africké země (tj. Tunis, Egypt) moc nejsou. Za hranicí hotelu je to jiný svět, hodně odpadků a celkově nepořádku. I tak jsme si udělali výlet do hlavního města ostrova - Houmt Souk. Mrkli jsme na přístav a také na pevnost. Prošli jsme si i trhy, ale já moc na vyjednávání a takové to smlouvavé nakupování nejsem, takže jsem nic nepořizovala.
Co se týče hotelu a pláže, tak tato místa byla udržovaná a až překvapivě čistá. :) Jídlo také nebylo špatné, žádné problémy jsme neměli, takže super. Můj přítel celou dovolenou natáčel a sestříhal i video průřez, který tu sdílím i s vámi. Je to taková inspirace pro ty, kteří neví, kam by se rádi podívali, třeba vám takovéto cestovatelské články pomohou. Ještě na konec jeden tip - v Tunisu jsou velmi levné taxíky, pro 4 osoby vychází jízda do cca 15 km vzdáléného místa 85 Kč, takže levnější než autobusy u nás. Můžete si tedy naplánovat vlastní projížďku, která je vcelku bezpečná a výjde lépe než placené výlety. Nemáte ale průvodce, což určitě nahradí předdovolenková příprava, kdy si vygooglíte, co je kde zajímavé.


Co vy? Také jste navštívili tento krásný ostrov, kterému se říká středomořské Tahiti? :))

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, klidně se ptejte, ráda poradím.Mix it on the LIPS!

17. září 2014 v 17:24 | Aneta |  Tipy&triky&inspirace

Mám lesky, které nepoužívám proto, že jsou - moc lesklé, moc tmavé, moc světlé, moc růžové, moc rudé... Ano, mohla bych tedy polovinu kosmetiky vyhodit. Nebo to udělat tak, abych všechno využila! Už delší dobu dělám to, že míchám různé odstíny - dám si červenou rtěnku a nepřetřu ji červeným leskem, ale naopak - dodám ji šťávu tím, že do rtů lehce vklepu perleťový růžový lesk. Strašně se mi líbí to, že si můžu vytvářet různé odstíny podle toho, co se mi hodí - přes den mám rty světlejší, na večer tam přidám víc rudé. Navíc, červená a růžová tvoří krásný šťavnatý odstín. Takže, pokud stále hledáte TEN odstín, zkuste první doma zkombinovat to, co máte. :)


Jak mu vybrat tu správnou košili

8. září 2014 v 19:00 | Aneta |  Módní inspirace&outfity
"A zlato, co si mám vzít na sebe, košili?"
"Jo, jasný, košile bude super..."

Počkat! STOP!

Není košile jako košile. Když nějaký kluk/muž mluví o košilích, mám tendenci si představit to nejhorší, tedy košile volné, tak o 2 čísla větší, s krátkým rukávem, zastrčené do kalhoty a nejlépe ještě pěkně podkasané. A to není pěkné, nikomu to nesluší a zachrání to jedině svetr, který si dotyčný přes košili oblékne.

Ono vybrat dobře padnoucí košili, v hezké a sedící barvě, která bude pohodlná i zajímavá, je docela oříšek. Dříve jsem opravdu vídala pouze takové ty volné neforemné kusy oblečení, které dokázali zkazit i jinak hezkou mužskou postavu, a to nemluvím o vysokých hubených chlapcích, kteří přes léto vyrostli o 10 čísel, nepřibrali ani deko, a tak jim z košile, do které by se vešli třikrát, trčeli hubené ruce, a košile tak ještě více zdůraznila to, co hoši chtěli v nejbližších měsících, dokud nenaberou svaly (haha), zakrýt.Jenže, dneska už se nemůže nikdo vymlouvat na mizerný výběr. Všude je všeho kupa a díky internetu je možné sehnat cokoliv a košile jsou jedna z těch legálních věcí. Díky stránkám blogerka.cz (díky jejichž výzvě tento článek vzniká) i díky facebooku a vůbec reklamě jsem narazila na e-shop s košilemi - KAMISA.cz. No a to už je trošku jiná liga košil!

V košilích KAMISA vypadá sexy i ta figurína, na které jsou košile foceny! Samozřejmě jsem si ji hned představila na tom svém chlapovi a řekla si, že výzvu přijímám a článek napíšu. Dobré se má šířit, a to zvlášť, když můžu jednu z těch košil vyhrát. :)Když jsem přítelovi košile ukázala, hned ho zaujaly a moc se mu líbily. On je ten, kdo si košile vybírá, ale moje přísné oko to vždy kontroluje. Má košile letní, formální, jednoduché i barevné. Patří k těm, kteří mají košile rádi a rádi je nosí (ale jasný, tričko s Homer Simpsonem je pohodlnější), což je pro mě strašné plus - chlapi v košilích vypadají prostě líp. Košilí se nedá nic zkazit, pokud se vybere samozřejmě dobře. Košile se dají dobře kombinovat - do obleku, k džínám, ke kalhotům, s kravatou i bez, ohrnuté rukávy, neohrnuté... Ale pro nás, ženy a holky, mají jednu obrovskou nevýhodu - musí se žehlit. Jestli se tomuto chcete vyhnout, zbývají dvě věci - naučit chlapa, aby si ji žehlil sám (já vím, dobrý fór), nebo si žehličku nepořizovat, sušit košili na ramínkách a doufat, že jakýkoliv přehyb nebude pak ve stavu akce vidět. Ale slibuji zde veřejně jednu věc - jestli bude mít můj přítel košili Kamisa (třeba TUTO), tak žehlit začnu. Přísahám. Ta košile si to totiž zaslouží.

A až bude nakoupena ta pravá košile, bude asi na čase najít ještě nějakou zajímavou mikinu - což bude trošku problém, protože výběr mikin je na e-shopu opravdu bohatý a nejradši bych přítelovi pořídila každou druhou. :)

Cestování - Turecko

7. září 2014 v 20:53 | Anet |  *Všechno možné*

Před dvěma týdny jsem se vrátila z rodinné dovolené, která se letos uskutečnila v nádherném Turecku. Rozhodla jsem se vám o této zemi něco málo povědět a třeba vám i pomoct při rozhodování, kam se podívat. Navíc si myslím, že je fajn, když jsou na blogu různorodé články a ne pouze kosmetika nebo móda. Budu ráda, když v komentářích napíšete, jestli se vám takové posty líbí nebo nelíbí. :)

S rodiči a ségrou jsme letěli do Antalye a pak podél pobřeží dojeli do cca 100 km vzdáleného městečka nedaleko Alanye. Překvapila mě čistota ulic a kupa zeleně ve městech. Sice jsou tam s úklidem víc na štíru než třeba u nás, ale oproti např. Tunisu či Krétě to bylo o dost lepší. :)Obchody, památky, krásné ulice, promenády podél pláže, přístavy... Projít se po Alanyi je nádhera - ulice jsou čisté, nevypadá to tam nebezpečně, všude jsou fontánky, lavičky, palmy. Lidé jsou v celku příjemní, ale u "tržnic" se nevyhnete lákání k nákupům či smlouvání, což já osobně moc nemusím.

Co mě asi nejvíce oslovilo, byla návštěva mešity. Je to něco, co u nás nemáme, a tak člověka zajímá, jak to tam vypadá a vůbec, jak to tam chodí. Během celé návštěvy mešity, tj. asi 10-15 minut, jsme musely být my ženy zahalené v šátcích a dlouhých a sukních a musím říct, že to v těch vedrech (přes den 50 stupňů na sluníčku, 40 ve stínu) byla opravdu hrůza a nechápu, že muslimské ženy hromadně nekolabují. Jinak v Turecku není povinností žen se zahalovat, je to moderní muslimská země, kde je volnost víry, avšak z historického hlediska většina Turků vyznává islám.


Většinu času jsme ale trávili u vody - bazénu nebo v moři. Opravdu jsou tam v sprnu šílená vedra, která se dají vydržet jen díky pravidelnému osvěžování. Moře bylo teplé jako kafe, ale mírný vítr to zachraňoval. Moře je zde čisté, pláže celkem taky. Sice byly moře i pláž lepší jak ty, které jsem zažila v Tunisu (kupa chaluh, velbloudí bobky), ale stále pokulhávaly za Krétou. Jako tip ale uvádím Kleopatřinu pláž, která je v Alanyi a je vyhlášenou beach široko daleko. :)


Jinak hotely nabízí kupu služeb, jídlo je tam výborné a celkově se můžete těšit na moderní a příjemné prostředí, kde se mísí Evropa s Arabskými státy. Určitě se tam budu chtít podívat znova a s klidným srdcem Turecko doporučuju jako dovolenkovou destinaci. Můžete se tam týden válet u moře, ale je tam i dost zajímavých míst, která stojí k navštívení a myslím si, že vás nadchnou. :) Za pár dní opět jedu poznávat další kraj, takže slibuji, že toto není poslední cestovatelský článek. A co vy? Kam rádi jezdíte, kde jste byli naposledy, co vás zaujalo? :) Těším se na vaše reakce.


Inspiration - back to school

4. září 2014 v 12:33 | Aneta |  Módní inspirace&outfity
Ať chceme nebo ne, je tu září a to znamená návrat do škol. Soucítím s těmi, kdo už od 1.září zasedávají v lavicících, já mám ještě pár týdnů čas. Ale i tak už jsou v obchodech podzimní kolekce a můžete si tedy začátek školního roku zpříjemnit tím, že si nakoupíte nové oblečení, se kterým se bude dodržovat školní docházka o něco radostněji. :) A pro vaši módní inspiraci
tu mám pár tipů, co a jak zkombinovat. Oblečení jsem vybírala z nového e-shopu ANSWEAR.cz.

Miluju jednoduchost a pohodlí a myslím, že každý se chce těch pár hodin ve škole cítit dobře a nepřemýšlet nad tím, co ho kde škrtí. Černobílá kombinace je klasika a hlavně, každý kousek lze kombinovat vesele a jednoduše dál. Černé džíny jsou základ, který by neměl chybět v žádném šatníku, proto, pokud ho nevlastníte, pořiďte si! Je to výborná investice, nebojte se tedy vybrat kvalitní džíny, například ty od Pepe Jeans. K upnutému spodku se skvěle hodí volný top, třeba ten od G-Star Row. Další kousek, který nebude módní pouze jednu sezónu, ale bude se nosit neustále, je křivák, černá motorkářská bundička. Já vybrala tu od Review, ale rozhodně nesáhnete vedle, pokud vyberete nějakou šedivou či dokonce vínovou. No a celkový dojem dělají samozřejmě doplňky. Do školy je potřeba kvalitní pevná kabelka, která unese sešity, vejde se do ní i svačina, ale zároveň se bude vždy hodit k outfitu. Proto jsem vybrala sice jednoduchou, ale krásnou kabelku Gino Rossi, která je kožená, tudíž vydrží a bude dlouho sloužit. A jelikož jsem milovnice hodinek, myslím si, že i ty by měly být součástí školního outfitu (doporučuji je ale moc nesledovat, to pak hodina rozhodně neubíhá :)). Doporučuji jejich výběr neuspěchat, koukat po kvalitních a takových, které jentak nevyjdou z módy. Mě zaujaly ty od značky Nixon.