5 důvodů, proč nesnášíme beauty a fashion blogerky

12. dubna 2015 v 19:56 | Aneta |  *O MNĚ*
Blogování je dnes už rozšířenou zálibou (pro někoho dokonce obživou), takže když se řekne, že je někdo bloger nebo že bloguje, lidé už ví, co si pod tím mají představit. Bloguje se o všem - módě, krásě, jídle, cestování, dětech, filmech, hudbě, politice. Všem blogerům je pár věcí společných a v některých se už mírně liší. Já se nedávno zamyslela nad tím, jestli lze poznat módní/kosmetickou blogerku a čím jsou takové blogerky (a vlastně i já) typické, až jsem došla k 5 znakům blogerky, kterými zároveň své neblogerské okolí mohou rozčilovat a otravovat. Dnes tedy přináším spíš takový úvahový článek, který ale neberte vážně, je to spíš sranda a (snad) vtipná sebereflexe. :)

Takže TOP 5 věcí, kterými fashion a beauty blogerky štvou své okolí! :)


Fotky, selfíčka, zrcadlovky, ... mobil neustále v ruce, pusa permanentně našpulená pro případ, že bychom se mohly zvěčnit ve výloze, která celkem obstojně odráží naše obrysy a naopak dobře maskuje ne tak dokonalý make-up. Tohle samozřejmě nedělají jen blogerky, ale pokud jste blogerka, co píše o kráse nebo módě, nevyhnete se focení každodenního make-upu nebo outfitu, je tedy logické, že každé zrcadlo nebo dobře osvětlená místnost lákají k focení. Zvlášť, když je potřeba udělat aspoň 20 fotek, ze které se vybere ta jedna, kde dokážeme samy uznat, že nám to jakžtakž sluší. Ale zkušená blogerka už má svá místa vychytaná a ví, že za 5 pater stihne ve výtahu tak 3 fotky, které se štěstím a oříznutím v oblasti krku může sdílet na instagramu.


"Proč si vůbec ještě nějakou kosmetiku kupuješ, když jí máš tolik a firmy ti ji posílají?" No zkuste svému miláčkovi vysvětlovat, že firmy sice produkty posílají a vy můžete testovat nové řasenky, stíny, make-upy nebo krémy, ale jsou prostě produkty, které jsou pro vás top, které jsou prostě nejlepší a ty vám nikdo neposílá, takže si je musíte kupovat samy. Navíc, jako blogerky máte přehled, takže víte, co vám sedne nejlíp a nemáte tedy důvod nadále používat to, co sice bylo fajn, ale ne nejvíc fajn. Musím ale uznat že řasenky si skoro nekupuji, protože mi chodí k testování a recenzím celkem často a v 90 % případů jsou dobré a já jsem s nimi spokojená. Každopádně, Dermacol Caviar Long Stay make-up mi bohužel nechodí, takže pro něj si chodím sama do DMka :))


Sledování jiných blogů? Celkově bych blogy popsala jako "dobré sluhy, ale zlé pány", protože jako inspirace a motivace dobře slouží, ale zároveň jsou to skrytí ďáblové, kteří nám předhazují stále nové a nové věci, takže pak zkuste uhlídat peněženku a říct NE té krásné nové tvářence, té úžasné růžové rtěnce a té nejskvělejší květované sukni (kterou samozřejmě o pár dní vystřídá další nejskvělejší sukně, tentokrát černá, kožená). Nevím jak vy, ale blog je ráj pro oči a vždycky mě tak rozmlsá, že se pak těžko rozhoduji, co si pořídit. Nakonec to dopadne tak, že mám doma pěkné věci, ale v konečném důsledku zjišťuji, že něco praktického, co doopravdy potřebuji, šlo kvůli tomu stranou. Takže to chce asi víc myslet a míň koukat... ale když to je tak hezký.. :))


Zakažme všechny ty fejsbuky, instagramy, internety a blogerka se zblázní. Sledování oblíbených účtů na sociálních sítích, jejich LAJKOVÁNÍ, SRDÍČKOVÁNÍ a KOMENTOVÁNÍ, je prostě každodenním chlebem blogerky. Blogerka nemůže očekávat, že si jí někdo bude všímat, když si sama nebude všímat. A každá blogerka chce nějaký ten lajk nebo komentář u toho pracně vyfoceného a upraveného selfíčka z výtahu, žejo... :)


Ženy celkově vyžadují pochvaly, lichotky a utvrzování v tom, že se rozhodly správně. No a blogerky to potřebují ještě víc, protože své outfity, líčení, kombinace a všechno to ostatní sdílí s dalšími lidmi, často cizími, kteří jsou ve svém hodnocení samozřejmě vždycky více kritičtí než rodina nebo přátelé. Okolí blogerky je tedy otravováno jejími dotazy, žádostmi o pomoc, žádostmi o vyfocení outfitu, žádostmi o konzultace...

No ale nakonec ještě jedna věc - buďte na své blogerky kamarádky, přítelkyně, sestry a dcery milí! Třeba vám to oplatí tím, že vám věnují kosmetiku, kterou dostaly k recenzování, vemou vás na nějakou fashion/beauty akci nebo vám prostě poradí, protože ví. :))
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama