Září 2015

Get the London look aneb Rimmel novinky

30. září 2015 v 18:59 | Aneta |  Recenze kosmetiky

Na Facebooku nebo Instagramu už jste určitě zahlédli Rimmel novinky, které právě testuji, a to balzám a rtěnku od Kate Moss, lak na nehty Salon PRO, lak s glittery a řasenku Wake me up.


Z nude kolekce rtěnek Lasting Finish By Kate jsem testovala odstín 43, který vypadá opravdu přirozeně a jemně, i když asi spíše sedne k tmavší pleti, než je ta moje. Více jsem si oblíbila balzám Lip Balm by Kate, který má užasnou vůni, je jemný a na rtech pěkně drží a hydratuje je. Také má ochranný faktor SPF, takže rty i chrání. Oba produkty mají nádherné obaly, ty se podle mého názoru Rimmelu opravdu povedly. Cena rtěnky i balzámu je 129 Kč.


Z Rimmel novinek mě však nejvíce nadchly laky na nehty. Odstín 127 Gentle Kiss laku Salon Pro Lycra od Kate je naprosto boží. Není výrazný, ale i tak si ho každý všimne. Také jsem nezažila, aby mi lak tak dlouho vydržel - nehty několik dní odolávaly náporu při vaření, krájení i uklízení. Nehty se mi navíc dost lámou, ale co jsem na nich měla Salon Pro Lycra, tak mi krásně vyrostly a zpevnily se. Já jsem z laku unešená a můžu ho jen doporučit. Příjemně mě překvapil i lak s glittery (odstín 010 sparkle every day), který má skvělé krytí i po jedné vrstvě. U třpytivých laků jsem většinou zvyklá na to, že se mi na nehtech blejskne pár glitterů, jinak žádná sláva, tenhle je ale moc dobrý. Cena Lycra laku je 99 Kč, Glitter laku bohužel nevím.Rimmel řasenky mám moc ráda a mezi mé nejoblíbenější patří ty z řady Scandaleyeys, protože řasy krásně prodlužují. K testování jsem ale dostala Wonder'full Wake Me Up řasenku s vitamíny a výtažky z okurky, kterou jsem samozřejmě hned "očmuchala" a zjistila, že řasenka po okurkách opravdu voní. Svoji svěžest a vůni přenáší i na oči a efekt probuzení tedy funguje. Líbí se mi její kartáček, který řasy pěkně oddělí a protáhne (neprodluží tedy tak, jak mé oblíbené Scandaleyes, ale i tak prodlouží). I díky odstínu Extreme black řasenka vytvoří takové pěkné výrazné vějířky, což ostatně můžete vidět i na fotce. :) Cena řasenky je 229 Kč.Já jsem s novinkami tedy velmi spokojená, tenhle balíček se Rimmelu opravdu povedl. :) Už jste nějaký z produktů zkoušeli?

Frisco giveaway 18+

29. září 2015 v 19:03 | Aneta |  *Všechno možné*

Sotva nám skončila jedna soutěž, je tu další. Tentokrát pro ty dospělé (a ano, u vítěze si věk ověřím!! :)). Jak už víte, vyhrála jsem díky Cosmopolitanu Frisco na půl roku a jelikož nejsem hamoun, rozdělím se. Soutěžit se bude pouze tady na blogu. Stačí, když mi do komentáře vyplníte e-mail a napíšete, kterou příchuť máte nejraději. Náhodně vyberu vítěze a ten dostane od každého druhu Frisca po jedné lahvince a jako bonus 2 lahve Frisca s jeho oblíbenou příchutí. 7 Frisec tu tedy čeká na jednoho/jednu z vás. :)) Soutěž končí v neděli 4.10. 2015 o půlnoci.

Hodně štěstí!


Já, (ne)zdravá strava a pohyb

26. září 2015 v 19:57 | Aneta |  *BE FIT!*
Jeden čas (už je to tedy hooodně dávno) jsem do rubriky BE FIT přispívala pravidelně. I když jsem už o zdravé stravě a pohybu nepsala, stejně mi do mailu i na FB chodily zprávy, jak zhubnout, co jíst atd. Rubrika obsahuje starší články, kde jsou základní pravidla ohledně stravování i cvičení popsány a samozřejmě stále platí. Můžete se tam tedy kouknout a inspirovat. Nicméně, každý z nás jsme originál, jsme jiní a platí na nás jiné věci. Někdo se jen podívá na čokoládu a přibere 2 kila, někdo si jí může dát tuny a nic se nestane, ale zase mu dělá problém třeba smažené jídlo. Dnes vám napíšu o tom, jak se během let pohybovala má váha, co jsem (ne)dělala a jak to mám s jídlem a cvičením dnes. Určitě nejsem fitness&healthy vzor, ale je možné, že některé z vás jdou stejnou cestou jako já a zbytečně se trápí, i když to není potřeba.


Historie mé váhy

Váha mi různě kolísala (maximum bylo tuším 64 kg), ale jak se říká, číslo na váze není to nejdůležitější. Horší bylo, že jsem se sama necítila dobře. Připadala jsem si oplácaná a nateklá. Většinou jsem se tedy snažila jíst méně sladkého a začala jsem cvičit. Velkou cvičící inspirací a motivací byla Jillians Michaels, dotáhla jsem do konce její 30days shred výzvu, a tu pak cvičila (ne každý den) i potom. Byla jsem zvyklá si každý den dát něco sladkého (3bit, Margot atd.), a proto bylo těžké tomu odolat. Čím víc jsem se snažila jíst dobře, tím horší bylo to dodržovat, protože jsem na nezdravé jídlo víc myslela. Díky cvičení i stravě jsem něco málo zhubla, ale nebylo to nic zásadního, váha se mi pod 60 kg nedostala, ani s postavou jsem vizuálně spokojená nebyla. Pak ale na podzim 2012 začaly změny. Kolem Vánoc jsem neměla vůbec chuť na sladké ani nezdravé věci. To, co jsem ale zhubla, jsem hned zkraje roku nabrala (období pizzy a fastfoodů), takže jsem se na jaře zase vrhla na cvičení. Jídlo jsem ale tolik neřešila. Začala jsem mít sedavé zaměstnání a tušila, že to pro váhu ani tělo nebude žádné pozitivum. Ale, světe div se, začala jsem najednou hubnout. Kila šla dolů úplně sama. Možná to bylo tím, že jsem jedla pravidelně, možná to bylo i proto, že jsem přestala mít chutě na sladké a skoro jsem ho přestala jíst. Tím, že jsem občas doma cvičila, jedla od všeho trochu a sladké vysadila, jsem najednou měla o 8 kilo méně.


Ne(h)řeším

Když jsem se snažila a trápila, kila dolů nešla, jakmile jsem to přestala řešit, jedla jsem vlastně méně a nemyslela jsem na nezdravé věci. Hýbala se tak, jak se mi chtělo, a o to víc mě to bavilo. Díky tomu jsem se dostala na váhu, která je pro mě fajn. Samozřejmě, po velké domácí žranici, nebo dvou dnech, kdy mám splašené chutě, jde moje váha o 1-2 kila nahoru, ale to mi nevadí. Vím, že se to zase srovná. Neřeším tedy každou kalorii, méně myslím na jídlo a tím pádem tolik nehřeším.

Právě teď

Můj jídelníček rozhodně není vzorový. Jím prostě to, co mám ráda. Miluju ryby, zeleninové saláty, luštěniny, ale také fastfoody, pizzy a smažák. Každý den smažené nejím, ale když mám chuť, tak si ho prostě dám. Den na to mám naopak chuť na "normální" jídlo jako je rizoto nebo ryba. Sladké moc nemusím, když hřeším, tak s brambůrky nebo hranolky. Piju vodu, čaje, ale i džusy a limonády. Cvičím zhruba obden, a to 3-4 cviky na břicho, které různě obměňuji. To mi zabere max. 10 minut. Snažila jsem se o zpevnění zadečku, a to různými cviky, ale většinou mi zesílily i stehna, což jsem si zrovna nepřála. A víte, jaký cvik je na zadek nejlepší a zároveň ho můžete cvičit kdykoliv a kdekoliv? Stahování! Když sedíte ve škole, stojíte v MHD nebo ležíte u telky, stahujte půlky! :D Vždycky, když si na to vzpomenu, párkrát svaly stáhnu a povolím (třeba zrovna teď, když píšu tenhle článek :D). Fakt to funguje.


V květnu/červnu jsem cvičila ABS výzvu, abych dala břicho trochu do formy, než začne léto. Na výsledek se můžete sami podívat. Asi vám fotky nic neřeknou, ale rozhodně jsem měla břicho pevnější, lépe "drželo svůj tvar", a to i přesto, že na fotkách to nejspíš moc vidět není.


Ségra

Pomalu a jistě mě zdravá strava láká víc, než smažené a mastné potraviny. Velkou inspirací je mi moje ségra, která vaří ze zeleniny, rýže, kuskusu a dalších surovin, které snad ani jménem neznám. Strašně se mi líbí, jak i tu nejjednodušší věc umí skvěle naservírovat a prezentovat. Říkala jsem jí, že by si měla založit foodblog, protože by měl určitě úspěch. Zatím ji však můžete sledovat na instagramu, je tam jako @monitka_sSeptember instarandom

23. září 2015 v 19:53 | Aneta |  *O MNĚ*
Po delší době je tu zase random, který doplňuji pár novinkami, které jste mohli vyčíst z mého Facebooku i Instagramu.


Vždycky jsem měla ráda časopisy. Sice nemám žádný předplacený, ale čas od času si Elle, Joy nebo Cosmopolitan koupím. Také jsem jako malá vytvářela své vlastní magazíny a teď už nějakou dobu píšu blog (10.9. to bylo přesně pět let!!! :)). Jako první úspěch a velkou radost jsem vnímala svůj článek pro (dnes už neexistující) časopis CosmoGirl, kam jsem před pěti lety poslala svoje zážitky z výměnného pobytu ve Francii. No a během prázdnin a začátku září se mi splnil další malý sen - vyhrála jsem soutěž s Friscem, kde bylo výhrou nejen Frisco na půl roku, ale i focení do Cosmopolitanu. Aktuální číslo je na stáncích a výsledek focení tam můžete vidět. ;)


Možná jste si všimli, že na blogu není pouze kosmetika a móda, ale i nějaká ta recenze na restauraci nebo jídlo. Nejsem žádný specialista, pouze obyčejný konzument, ale ráda se podělím o dojmy a (pro mě) dobrou restauraci tu pochválím. Co na takové tipy říkáte? Nejspíš je ocení pouze ti z Brna a okolí, protože v Brně žiji a obrážím právě místní podniky.


A samozřejmě stále testuji kosmetiku. Jelikož se mi občas nahromadí více produktů, než mohu spotřebovat, ráda toho využiji a formou giveaway se o ně s vámi podělím. O dva balíčky právě hrajeme tady na blogu, šanci si ale můžete zvýšit i komentářem k soutěžní fotce na Facebooku a Instagramu.

Září je tedy zatím velmi zajímavé, doufám, že i vy si ho užíváte! :)

Cosmetics giveaway

22. září 2015 v 16:32 | Aneta |  *O MNĚ*
Nedávno, přesně 10.9.2015, oslavil můj blog 5. výročí a jelikož bych blog nepsala, kdyby ho nikdo nečetl, chtěla bych vám, mým čtenářkám (možná i čtenářům? :D), poděkovat za to, že mě podporujete. Na Facebooku je vás více než 1200 a sledujete mě i na Instagramu. Počínaje dneškem tedy můžete očekávat pár soutěží.
Začínáme touto kosmetickou giveaway, kde můžete vyhrát jeden ze dvou balíčků. První balíček obsahuje cestovní balení BB krému (odstín medium) a opalovacího krému s faktorem 50 (vhodne na rty, nos, lícní kosti), oboje La Roche-Posay, spolu s leskem na rty Miss Sporty v mém oblíbeném růžovo-fuchsiovém odstínu (odstín 103 Fuchsia Cash). Druhý balíček nabízí Rimmel lak na nehty v odstínu 400 Tangerie Tent a Lasting finish make-up (odstín 100 Ivory) spolu s krásnými a jednoduchými naušnicemi, které jsou osazeny Swarovski kamínky.
Pokud chcete vyhrát jeden z balíčků, stačí napsat do komentáře číslo balíčku, který vás zajímá. Tato soutěž bude probíhat i na Facebooku blogu a mém Insta účtu. Zúčastnit se můžete i tam a zvýšit si tak šanci na výhru, výherce budu vybírat ze všech došlých komentářů. Tady na blogu vás poprosím o vyplnění kolonky e-mail, abych vás mohla kontaktovat. Soutěžíme do konce týdne, tedy do půlnoci 27.9.2015.


Hodně štěstí!!! :) A kdo nevyhraje, ať se nebojí, další soutěže na sebe nenechají dlouho čekat ;)

Dermacol corrector palette

13. září 2015 v 20:10 | Aneta |  Recenze kosmetiky

V drogériích jsem hledala nějaký dobrý korektor. Nakonec jsem si vybrala paletku od Dermacolu, protože nabízí škálu 4 odstínů krytí a navíc je od mé oblíbené značky. Její cena je cca 160 Kč, takže takový drogérkový průměr. Co slibuje a jak mě nakonec její koupě (ne)potěšila?


Paletka má 4 korektory - zelený pro neutralizaci červené, žlutý pro krytí modřinek a žilek, neutrální pro sjednocení a rozjasňující pro lesk a svěží pleť. Zelený jsem použila jednou a naposledy. Nevím, jestli jsem divná a neumím to, ale zelená u mě červené flíčky NEneutralizuje, jen je prostě zvýrazní a vypadám, jako bych se měnila v Shreka. A nejhorší je, že i když použijete i tenkou vrstvu korektoru, tak ta zelená přes make-up prosvítá. Dále je tam žlutý korektor, který celkem pěkně projasní okolí očí a zakryje tmavé kruhy pod očima. Není to zázrak, ale pomůže. Neutralní korektor kryje průměrně, ve srovnání s korektorem, který je součástí mého Dermacol Caviar Long Stay make-upu prostě prohrává. A rozjasňovač, ten používám převážně pod obočí a na hranu nosu. Když ho na hřbetu ruky promíchám s make-upem, aplikuji ho i na lícní kosti a vypadá to přirozeně a hezky.Celkově je tedy paletka fajn, ale nečekejte žádný extra zázrak. Nejspíš bych si ji znovu nekoupila, spíše bych se zaměřila na konkrétní produkt pro skrytí kruhů pod očima a konkrétní rozjasňovač.

Rimmel review

4. září 2015 v 19:58 | Aneta |  Recenze kosmetiky
Od Rimmelu jsem před časem dostala k testování řasenku Scandaleyes Extreme a BB cream 9v1. Na řasenku jsem se těšila, protože Rimmel mascary miluju a strašně ráda je používám. Na BB jsem byla velmi zvědavá, ale moc jsem mu nevěřila. Do této Rimmel party jsem ještě přibrala tužku Kate Moss v odstínu 102 Electric Sapphire, která byla dárkem k zářijové Elle. A jak jsem tedy s produkty spokojená?


Začnu řasenkou - ta je super, řasy vytáhne, zhustí a zvýrazní už jednou vrstvou. Oči mám skoro jako mrkací panenka. Jedinou nevýhodou je, že je řasenka opravdu dost "mokrá" a na kartáček se chytá hodně obsahu. Ten se dá ale v klidu rozčesat v řasách, nebo kartáček předem trochu otřít. V poslední době jinou řasenku nepoužívám, takže stačí sledovat Facebook nebo Instagram a uvidíte její efekt. :)


Tužka na oči Kate Moss má velmi krásný odstín, dobře se s ní pracuje a myslím si, že sedne těm, kteří to moc neumí se stíny, ale přeci jen chtějí občas to líčení ozvláštnit. Myslela jsem si ale, že bude mít lepší pigmentaci a nebude se tak rozpíjet. Možná je to i těmi vedry, které ještě před pár dny panovaly, ale linka se mi rozpouštěla, obtiskovala pod obočí a postupně se ztrácela. Sice nezmizela úplně, ale stal se z ní takový světle modrý proužek. Tužka také slibuje voděodolnost, kterou můžu potvrdit - vody se tužka nebojí, bohužel mizí pouze pod potem. Zkusím ji tedy dát ještě jednu šanci v těchto chladnějších dnech.


A jako poslední tu je BB cream 9v1 Radiance. Co je tedy těch jeho 9 funkcí? Je to primer, pleť vyhladí, má funkci korektoru, zmenšuje póry, působí jako přirozený make-up, hydratuje po dobu 24 hodin, probouzí unavenou pleť, díky vitamínu C projasní pleť a má zářivý finish. Když jsem si to přečetla, řekla jsem si WOW, tak to je sebevědomý produkt. Bohužel já se s ním nepohodla hned zkraje, kdy jeho odstín (i když světlý a na první pohled tak akorát pro mě) mi prostě nesedl. Také mi připadá, že strašně zvýrazňuje vrásky, šupinky i další menší nedokonalosti. Aspoň tedy u mě to bylo tak, že se mi vlil do záhybů a na pleti jinak zmizel. Možná nemám ten správný typ pleti na BB, nebo nevím, ale tohle byl pro mě bohužel totální propadák. Pokud někdo z vás také zkoušel, tak budu ráda, když napíše svůj názor do komentářů. :)