Srpen 2016

Cuketová pizza made by amatér

20. srpna 2016 v 17:07 | Aneta |  *Všechno možné*

Fanoušci pizzy asi nebudou nad tímto receptem jásat, i já tvrdím, že PIZZA je jen jedna, a tohle je prostě taková zdravější varianta placky s topem a sýrem zapečená ve troubě. Pokud ale hubnete/snažíte se jíst zdravě/rádi zkoušíte nová jídla, čtěte dál. Cuketová "pizza" není žádný světový zázrak, ale jednoduchá svačina, nebo prostě jen dobrota k televizi. Recept včetně foto postupu najdete ZDE. Já vám se sepíšu dojmy toho, kdo pizzy běžně nepeče a ani není žádný světový kuchtík. Aneb - poučte se z mých chyb! :-)


Základem je cuketa, což asi každý z názvu pochopil - tady ale chci zdůraznit to, že byste se na cuketu měli opravdu soustředit. Pokud vás napadne (stejně jako mě) otázka, jestli strouhat pizzu oloupanou, nebo neoloupanou, je to asi jedno - já cukety neloupala. :-) Až dojete k "odvodňování" cukety, dejte si opravdu záležet - snažte se z ní dostat co nejvíc vody. Dalším důležitým bodem je uplácávání základu na pekáči - zase doporučuju velmi pečlivě a pořádně pizzu umačkat. Proč tohle všechno říkám? Já jsem tyto kroky možná trošku odflákla a pizza se mi po upečení rozpadala - vinu dávám právě vodě a neumačkané pizze. :-)

Co se týče topinku, je to asi zcela na vás - já jsem smíchala rajčatový protlak, kečup, oregáno, sůl, pepř, ČESNEK. Kdo má rád houby, může vedle mozzarely použít na pizzu i ty. Výborné budou i různé druhy šunky, salámů, zeleniny, sýrů... Chuťově byla cuketová pizza fajn, ale na pravou pizzu to prostě nemá. Ale zpestření je to rozhodně fajn.

P.S.: Připravte se na to, že v půlce strouhání cukety (najemno!!!) začnete tento recept proklínat. :-D

Giveaway - vyhlášení vítězek

2. srpna 2016 v 20:07 | Aneta |  *Všechno možné*

V neděli skončila giveaway o tři balíčky kosmetiky a já pro vás mám vítězky - losování jsem i natočila, a tak můžete mrknout, které tři z vás měly to štěstí a dárky k nim poputují. Vítězkám gratuluji, budu je kontaktovat a pro vás ostatní snad zase brzy něco připravím. :-)