INSTA random - novinky, práce, škola

28. listopadu 2016 v 20:33 | sAnnette |  *O MNĚ*

Možná to některé z vás vůbec nezajímá, ale možná si říkáte, proč jsem dlouho nepřispívala. Jako vysvětlení tedy píšu tento článek, kde shrnu všechny novinky a pokusím se vás trošku namotivovat, protože já sama bych pár posledních týdnů bez motivace asi nedala. I když mě osobně možná zachránila i další má "špatná" vlastnost a to, že nejefektivněji pracuji, když už doopravdy musím a termín je za dveřmi. O čem přesně mluvím, kde nejvíc prokrastinuji a co se snažím změnit najdete dál ve článku.


ŠKOLA

I když je běžná doba studia práv 5 let a Masarykova univerzita v tomto není výjimkou, já v tomto výjimkou jsem a přesto, že jsem začínala se studiem v roce 2010, ještě se školou "trápím". Asi už jste z mých příspěvků, které jsem zde na blog dávala, pochopili, že se právu nechci po škole věnovat. I proto je těžké se motivovat a studium už KONEČNĚ dokončit. Možná si říkáte, proč studuji obor, který mi vlastně bude k ničemu ... Taky jsem si to často říkala a chtěla se školou seknout. Semestry ale plynuly a dostala jsem se do fáze, že už by přece byla škoda, abych to úspěšně nezakončila. Navíc práva nejsou rozhodně zbytečností a jsem ráda, že jsem se pro ně rozhodla. Pokud by vás tato škola a studium více zajímaly, určitě mi napište, ráda vám víc povím. Každopádně poslední týdny a měsíce byly ve znamení dodělání zkoušek a napsání diplomky. A teď už se opět dostávám do příprav, tentokrát na státnice. Budu ráda, když mi budete držet palce. :-) A pokud se ptáte, co je nejlepší motivací při studiu, tak je to ta radost, kterou tím uděláte rodině, která vás po celou dobu studia podporovala (nejen finančně) a u mě osobně i chuť mít něco hotové - strašně nerada nechávám věci jen tak, nedokončené. Ale každý si to musí v hlavě srovnat sám a vědět, co je pro něj důležité.

PRÁCE

Opět, jestli občas čtete moje příspěvky, víte, že mě zajímá psaní a marketing. Právě teď jsem copywriterem a částečně i markeťákem ve dvou firmách. Co to obnáší? Připravuji texty pro webové stránky, blogy, maily, sociální sítě. Nejsem tedy zaměstnancem na plný úvazek v jedné firmě a upřímně musím říct, že takto mi to i více vyhovuje. Každopádně jsem ráda i za další možnosti, kde se mohu realizovat a takto externě spolupracovat. I když nemám marketingové vzdělání, troufám si říct, že právě praxe mě toho naučila celkem dost a zároveň mi i ukázala, že stále je se co učit. A věřte, že když něco chcete opravdu dělat a jste pro to zapálení, firmy to poznají a dají vám šanci. Životopis a praxe jsou podstatnou věcí, ale pokud neumíte zaujmout a dát najevo, že tu práci OPRAVDU CHCETE, nemusí si vás nikdo všimnout. Nebojte se být průbojní, zkoušet a oslovovat ty, kteří vám mohou k práci snů pomoci. Nikdy nevíte, koho kde zaujmete. Kdo nic nezkusí, nic nezíská. A co se stane, když někomu napíšete a on se vám neozve zpět? Nic. Jen prostě nedostanete odpověď. Ale ani tím se nenechte odradit. Nikdy. Plňte si své sny. Rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými je v tom, že ti neúspěšní to nezkusili, nebo to brzo vzdali. Určitě mi do komentářů napište, jaké povolání je to vaše vysněné! :-)

Z novinek je to u mě asi vše, co jsem s vámi chtěla sdílet. Budu moc ráda, když mi k tomu něco napíšete, třeba vlastní příběh a motivaci. Já si už pomalu píšu další položky na takový můj osobní "dream list" a doufám, že si brzy své sny splním. A pokud ano, vy to určitě zjistíte, blogu a psaní se to všechno týká. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Evča Evča | 1. prosince 2016 v 19:41 | Reagovat

Gratuluju k diplomce. Tenhle rok mě taky čekají státnice, na pedagogické fakultě. DOufám, že to zvládnu. A tobě přeju spoustu síly!

2 Aneta Aneta | Web | 8. prosince 2016 v 20:34 | Reagovat

[1]: Moc děkuji a tobě taky hodně síly a hlavně štěstí! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama