Když blogerky píšou knihy - recenze Minimalismu a mé vlastní plány

26. června 2017 v 19:57 | Aneta |  *Všechno možné*

Můj blog je převážně o recenzích kosmetiky, ale čas od času udělám výjimku a příspěvky proložím něčím jiným. V tomto článku jsem se rozhodla zhodnotit knížku, kterou jsem nedávno dočetla - Minimalismus od blogerky Martiny Bechyňové. O čem knížka je? Je dobrá, nebo špatná? A co znamená konkrétně pro mě samotnou?


Než začnu psát o samotné knížce, chtěla bych se chvilku zaměřit na její autorku Martinu. Tuto blogerku sleduji už několik let (vlastně od té doby, co psala o svém prázdninovém pracovním pobytu v Řecku). Martina se za ty roky měnila, ale vždy mě bavila a vlastně to byla jediná blogerka, kterou jsem nikdy nepřestala sledovat. Její cestu tedy skrz její blog matně znám, a možná proto jsem se chtěla podívat hlouběji a zjistit, kdo přesně Martina je a co nám svým první dílem chce říct. A měla jsem ještě jeden důvod. Jaký? To zjistíte na konci článku. :-)


Teď už ale k Minimalismu. Moc se mi líbí jeho obal i vnitřní ilustrace. Knížka se výborně čte (výborná velikost písma i dobře zvolený font) a je logicky rozdělena do několika kapitol, které jsou ucelené a dávají smysl samostatně i jako celek (za což Marťu obdivuji, protože vím, že to psala v celkem velkém stresu a přitom to není na obsahu vůbec znát).

V knížce popisuje svoje životní zážitky. Ne vždy úplně konkrétně, ale pokaždé dost jasně, aby každý z nás pochopil, co tím myslí. Sdílí s námi svá poznání i zkušenosti. I když ne vše, co prožila, bylo vždy pozitivní, ona si z toho bere právě to dobré. Rozhodně ale nepoučuje a nehraje si na chytrou. Tím vším nás nutí k zamyšlení a zároveň inspiruje.

Čtení knížky rychle utíká a pro co nejlepší efekt ji doporučuji přečíst jedním dechem. Nechci se víc rozepisovat o obsahu, spíš o celkovém dojmu, který na mě udělala - knížka mě nakopla, inspirovala, otevřela mi oči a také mi potvrdila to, co si myslím, jen jsem to nechtěla svému "já" zcela přiznat. Možná, že vy v tom najdete něco jiného a budou pro vás podstatné jiné věci, což je na knížce naprosto geniální.

Zaujalo vás to? Tak to se možná ptáte, jak knížku získat. Papírové výtisky už jsou prodané, ale můžete si koupit její online verzi.


No a v neposlední řadě jsem vám slíbila takový můj osobní důvod (a zvědavost), která mě ke koupi knížky vedla. Já sama totiž od svého děství ráda píšu a napsala jsem knížky (ručně psané i svázané, leží mi v šuplíku) i různé příběhy a povídky. To všechno mám doma v šuplíkách nebo na discích. Vždycky jsem si přála, aby tyto mé šuplíkové záležitosti jednou spatřily světlo světa a jsem ráda, že Marťa jasně ukazuje (a dokazuje), že všechno jde a své sny si máme plnit.

Já pevně věřím, že jednou bude dostupný i výtisk mojí vlastní knížky, a pevně doufám, že to bude brzy a tajně si přeji, aby někoho zaujal. :-) Pokud vás zajímá, jak to zatím vypadá, tak můžu říct, že jsem ve fázi revizí mých starších textů a skládání konceptu knížky. Také si připravuji své webovky. Pokud vás zajímá má cesta k vlastní knížce, sledujte zatím můj blogový facebook, na kterém se brzy objeví odkaz i na ten psací včetně webových stránek. :-)

Pokud jsou mezi vámi podobní psací ďáblové, budu ráda, když se ozvete (do komentářů nebo do mailu). :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama